top of page

KARU 

Kunsti- ja fotoseltskond ning mu lapsepõlvesõbrad teavad mind kui Karu. See nimi on minuga olnud nii kaua kui mäletan ja nii veider kui see ka pole, tuletas ema selle mu päris nimest, milleks on Karola. Meenub kohe ühe mu armsa 10-aastase fotoõpilase kommentaar, kes ütles imestunult: “Aga sa ei näe ju üldse karu moodi välja..“ (ka ettevõttele nime mõeldes mõtlesin oma kunstnikunimele ning nii sai registreeritud Karu Stuudio OÜ). 

Kunst oma erinevates vormides ja kujudes on mind kogu elu saatnud. Kui alguses sai sellega tegeletud sellepärast, et ma justkui oskasin seda, siis nüüd tegelen ma sellega sest mulle väga väga meeldib see ning ma tahan sellega tegeleda. Väga pikalt oli aeg, mil ma ei tahtnud kunsti tegemisest midagi kuulda, sest tundsin, et seda oli mulle justkui kogu elu peale surutud. Nii leidsin ma pärast ülikooli muu mooduse, kuidas end loominguliselt väljendada ning siis avastasin ma enda jaoks fotograafia. Ükshetk sai hobist töö ning ma võtsin oma missiooniks talletada pildile mootorisportlase kirg ja tema emotsioonid. Tegin seda nii tulihingeliselt, et unustasin sealjuures oma emotsioonid ning heaolu. Katki läinud keha tuletas mulle läbi valusate õppetundide aga meelde kui oluline on tegeleda esmalt endaga ja siis teistega. Mul oli varem ju kõik vastupidi: enne teised ja siis mina. 

Kuna fotosid ma tööna enam teha ei saanud, siis suunasin oma energia sinna, kuhu sel hetkel suunata sai: raamatutesse, muusikasse ja ilusate piltide vaatamisse ning lihtsalt niisama olemisse. Ja nii ma olin, aastaid, iseendaga. Mingi hetk hakkasid aga mu näpud tohutult sügelema ning sain aru, et on aeg. Nii võtsingi pärast pea 15-aastast pausi uuesti pintslid kätte ning hakkasin taas vaikselt nokitsema.  Nüüd teen seda pea iga päev, sest mulle nii meeldib! Ma ei suuda ära imestada kui võimas on luua oma kätega midagi ning läbi selle avastada ennast, saada oma emotsioonidega kontakti ning läbi valminud töö pakkuda avastamist ka teistele. Ja need värvid!!! Midagi, ilma milleta ma enam elada ei oskaks. Justkui lõputud vestlused sellega, mida füüsilised silmad ei näe kuid samas kõnelevad nii palju. 

Lisaks õpetan ka teisi looma ning minust on saanud justkui loovterapeut, kes läbi kunsti ja oma kogemuse aitab inimestel oma sisemaailmas korda luua. Selline väga põnev amet on kõigest sellest välja koorunud! Kunsti õpetamise kõrval teen huvilistele veel foto- ja meediakoolitusi / konsultatsioone.  Aeg-ajalt korraldan põnevad töötubasid ja personaalseid koolitusi, kus omavahel on põimunud nii loovus, kunst, kirjutamine, meditatsioon, meelerännak ja kunstiteraapia. 

Karola Siimson

Karola Siimson
Võta minuga ühendust:


karustuudio@gmail.com

Tel: +372 5520406

 

Tallinn, Eesti

Jälgi mind  Instagrammis

  • Instagram

Karu Stuudio OÜ
IBAN: EE657700771003591777

bottom of page